A III. Sz. Belgyógyászati Klinika tanársegédje, dr. Förhécz Zsolt lett a budapesti régió közönségdíjasa a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj szavazásának eredménye alapján. A szegedi Goodwill Pharma az Egészségért Alapítvány által Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 80. évfordulója alkalmából, hagyományteremtő szándékkal létrehozott elismeréssel olyan orvosok munkáját díjazzák, akiket a szakmai zsűri és pácienseik is érdemesnek tartanak az elismerésre.

Országszerte közel 700, a gyógyítás iránt elkötelezett, példaértékű munkát végző szakemberre lehetett voksolni március 16-ig; a Semmelweis Egyetemről 30-an kerültek be a jelöltek közé. A budapesti régióban a szavazók dr. Förhécz Zsoltnak, a III. Sz. Belgyógyászati Klinika tanársegédjének ítélték oda a díjat.

Az elismerést összesen 9 olyan orvosnak adományozzák, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak a kitüntetésre. Az ünnepélyes díjátadó április 11-én, a Magyar Tudományos Akadémia székházában lesz.

Bódi Bernadett
Fotó forrás (kiemelt kép): szentgyorgyialbertorvosidij.hu