A Semmelweis Egyetem példaképül kívánja állítani azokat a hallgatókat, akik amellett, hogy kiválóan teljesítik tanulmányi kötelezettségeiket, kimagasló eredményeket érnek el hazai és nemzetközi sportversenyeken, illetve a szabadidősport szervezésében. Ezért alapította a korábbi Egyetemi Tanács, a jogelőd egyetemek hagyományait folytatva, a Jó tanuló – jó sportoló elismerő díjat. Az egyetem Szenátusa ez év január 31-i ülésén határozott az idei díjak odaítéléséről. A testület a 2017/2018-es tanévben elért tanulmányi és sporteredmények figyelembevételével, a Testnevelési és Sportbizottság javaslata alapján hozta meg döntését. A díjazottak névsorát Várszegi Kornélia, a Testnevelési- és Sportközpont, Sporttelep igazgatója ismertette, a díjakat dr. Merkely Béla rektor adta át.

Női hallgatók versenye
I. helyezés: Németh Kamilla, kézilabdázó, az Általános Orvostudományi Kar VI. évfolyamos hallgatója
II. helyezés: Zemplényi Zsófia Mária, futsal játékos, az Általános Orvostudományi Kar V. évfolyamos hallgatója
III. helyezés: Springer Csenge, cheerleader, az Egészségtudományi Kar III. évfolyamos hallgatója