a Semmelweis Egyetem
15 óra
12 perc
36 mp

A családbarát koraszülött-ellátás terén végzett tevékenységéért Szent Kristóf a Gyermekekért díjat vehetett át Dr. Nádor Csaba, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika neonatológus főorvosa Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkártól.

Az emberi erőforrások minisztere által a szociális és családügyi ágazatban adományozható Szent Kristóf a Gyermekekért díjat olyan személyiségek kaphatják, akik szakmai és emberi szempontból is kiemelkedő munkát végeznek a gyermekek és a hátrányos helyzetű fiatalok nevelésében, a gyermekvédelem, a gyermek- és ifjúságügy területén. Az idei évben Dr. Nádor Csaba, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Üllői úti telephelyének neonatológus főorvosa vehette át a díjat Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkártól. Beneda Attila méltatásában kiemelte, hogy a koraszülöttek gyógyításában a XXI. században már kevés csak az eszközökre és gyógyszerekre fókuszálni, szükség van a családok bevonására is. A családbarát koraszülött ellátás egyik hazai úttörőjének nevezte Dr. Nádor Csabát, aki ezért a tevékenységéért részesült az elismerésben.

3kép

Fotó: Emberi Erőforrások Minisztériuma
Forrás: Dr. Nádor Csaba

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.