A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) idén is pályázatot hirdet, melyben keresik 2019. energiaköveteit. A pályázatra elsősorban a felsőoktatási intézményekben tanuló, természettudományos tárgyakat hallgató vagy az iránt érdeklődő diákok jelentkezését várják, akiket érdekel az energia és a tudatos energiafelhasználás, szeretnek kísérletezni és előadni. Az energiakövet feladata az energiatermeléssel és -felhasználással, valamint a tudatos energiafogyasztással és energiatakarékossággal kapcsolatos ismeretek kreatív, élményalapú átadása az általános, illetve a középiskolás korosztály számára.

Pályázni egy 45 perces, felső tagozatos általános iskolai vagy középiskolás korosztályra szabott tematikus tanóra vázlatával lehet.

Beküldési határidő: 2019. március 31.

A pályázatról részletesen az energiakovetek.hu oldalon tájékozódhat.