a Semmelweis Egyetem
13 óra
54 perc
57 mp

Semmelweis Ignác-szobrot adtak át a torontói Mount Sinai Kórházban a Semmelweis-emlékév részeként. Az ünnepség házigazdája Dr. Gary Newton igazgató volt, Dr. Forbáth Péter kanadai-magyar orvos beszédében Semmelweis Ignác munkásságát méltatta, megszólalt továbbá Dr. Trevor Young, a Torontói Egyetem orvoskarának dékánja és Dr. Dan Farine professzor, a kórház szülészeti és nőgyógyászati részlegének osztályvezető főorvosa. Palkovits Valér kanadai főkonzul beszédében szólt az emlékévről, köszönetet mondva mindenkinek, aki közreműködött a projekt megvalósításában, külön kiemelve Dr. Rosivall Lászlót, a Semmelweis Emlékbizottság elnökét, valamint Dr. John Dirks kanadai nefrológust.

3kép

Forrás és fotók: Magyarország Torontói Főkonzulátusa

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.