Mély fájdalommal tudatjuk, hogy életének 71. évében, hosszan tartó, súlyos betegségben 2019. január 21-én elhunyt Dr. Abonyi Margit, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinika docense, szeretett feleség, édesanya és nagymama.

Hosszú éveken át az I. Sz. Belgyógyászati Klinika tanulmányi felelőse volt. Orvostanhallgatók százait oktatta, számos szakdolgozat konzulense volt, odaadóan kezelte a betegeket, s emellett PhD-minősítést szerzett.

Gasztroenterológusként a májbetegek ellátásában kiemelkedő szerepet töltött be. Freiburgban, majd az USA-ban, Indianapolisban volt hosszabb tanulmányúton.

Tagja volt a Magyar Májkutatási Társaságnak, a Magyar Gasztroenterológiai Társaság Hepatológiai Szekciójának. A George Weber Alapítvány kuratórium elnökeként onkológiai betegek ellátásában résztvevő orvosokat támogatott.

Szeretett kollégánktól 2019. február 8-án, pénteken 10.00 órakor a Fiumei úti sírkert ravatalozójában és 58-as parcellájában veszünk végső búcsút.

A gyászmise megtartására 17 órakor kerül sor a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia templomban (1056 Budapest, Március 15. tér 2.).

Az I. Sz. Belgyógyászati Klinika dolgozói kegyelettel őrzik emlékét.

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.