Kancellári biztosi kinevezést kapott dr. Szász Károlytól Mészáros István, a Biztonságtechnikai Igazgatóság vezetője. A 2018. november 22-től 2019. május 31-ig terjedő időszakban a kancellári biztos feladata, hogy irányítsa a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikájának az egyetem Tömő utcai épületében történő elhelyezéséhez szükséges műszaki és szervezési feladatok elvégzését.

A Pulmonológiai Klinika átköltöztetésének határideje 2019. április 30. A feszes végrehajtási határidő és a megoldandó komplex műszaki feladatok miatt a kancellári biztos további feladata, hogy munkacsoportot hozzon létre a Beruházási és Létesítmény-fenntartási Igazgatóság, a Kiemelt beruházások Igazgatósága, a Vagyon és Létesítmény-gazdálkodási Igazgatóság, a Szolgáltatási Igazgatóság, valamint az OFMI egy-egy részfeladat ellátásáért felelős munkatársaiból. Munkája során biztosítania kell az akadémiai és a műszaki terület közötti folyamatos információcserét és az együttműködés feltételeit.