Az Örkény Színház különleges akciója keretében 50%-os kedvezményes jegyeket kínál a Semmelweis Egyetem hallgatóinak és alkalmazottainak az alábbi előadásokra.
A jegyigényeket a hb@orkenyszinhaz.hu e-mail címre várják, a kívánt kategória megjelölésével, valamint a Semmelweis Egyetem említésével.

Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő
(A Pécsi Országos Színházi Találkozó 2017 legjobb előadás díj nyertese)

Időpont: 2018. október 15. (hétfő) 19.00
Rendező: Bagossy László
Fordította: Parti Nagy Lajos

Szereplők: Polgár Csaba, Kerekes Éva, Pogány Judit, Debreczeny Csaba m.v., Für Anikó, Vajda Milán, Baksa Imre m.v., Gálffi László, Bíró Kriszta, Zsigmond Emőke, Znamenák István, Takács Nóra Diána, Murányi Márta m.v., Szathmáry Judit m.v., Lénárdt Laura m.v., Jéger Zsombor, Neudold Júlia, Kerekes Viktóra m.v., Máthé Zsolt, Csuja Imre, Ficza István, Ostváth Judit m.v., Kákonyi Árpád

Ajánló: „Bagossy László rendezésében … elsősorban egy történetet látunk, sokszereplőset; ki-ki hozza és odateszi a maga néhány röpke jelenetét, és forog-forog az egész, mint valami körhinta…

Vagy olyan, mint egy vurstli, egy cirkusz; van porond, és pörögnek a jelenetek, ki-beforognak a szereplők. Bármelyik is, mindegyik előtt és fölött koherens, kompakt produkció, mindvégig élvezetes előadás.” (Csáki Judit, Revizor Online)

Arthur Miller: Az ügynök halála
Időpont: 2018. október 16. (kedd) 19.00
Rendező: Mácsai Pál

Szereplők: Gálffi László, Kerekes Éva, Molnár Áron m.v., Ficza István, Patkós Márton, Kerekes Viktória m.v., Epres Attila, Csuja Imre, Dóra Béla, Novkov Máté, Kókai Tünde

Ajánló: Willy Loman egyre több időt tölt a múltban, képzelet és valóság határán. Pénzt már nem keres, tartaléka nincs. Fiai sodródó léhűtők, nagy tervekkel, amiket ő maga ültetett a fejükbe. Neki is nagy tervei voltak, pénz, dicsőség, boldogság, de csak háromszáz havi letörlesztett banki részlet lett belőlük. Az álmok álmok maradtak – és felfalták a maradék jövőt.

Thomas Mann: József és testvérei
Időpont: 2018. október 28. (vasárnap) 17.00
Rendező: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó

Szereplők: Csuja Imre, Dóra Béla, Epres Attila, Ficza István, Gálffi László, Jéger Zsombor, Kerekes Éva, Kókai Tünde, Murányi Márta m.v., Nagy Zsolt, Novkov Máté, Patkós Márton, Pető Kata m.v., Polgár Csaba, Szathmáry Judit m.v., Takács Nóra Diána, Tenki Réka, Vajda Milán, Znamenák István, Zsigmond Emőke