A következő három évre dr. Kempler Pétert, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanárát, a Magyar Diabetes Társaság vezetőjét választotta elnöknek az Európai Diabetes Társaság Neuropathia Munkacsoportja. Erről a NEURODIAB (Neuropathy Study Group of the European Association for the Study of Diabetes) szeptember elején Rómában megtartott XXVIII. kongresszusán határoztak. A NEURODIAB az egyetlen, a cukorbetegséghez csatlakozó idegbántalommal foglalkozó nemzetközi tudományos társaság Európában.

A neuropátia a cukorbetegség idegrendszeri szövődményeit, az idegbántalmat jelenti, valójában a leggyakoribb idegrendszeri kórkép. Dominálóan ez vezet ahhoz, hogy Magyarországon  minden nap amputálják átlagosan 10 cukorbeteg lábát – mutatott rá dr. Kempler Péter.

A közelmúltban a professzort megválasztották a Közép-európai Diabetes Társaság leendő elnökének is.

DP