Dr. Merkely Béla rektor meghívására argentin, paraguayi és mexikói kardiológusok látogattak a Semmelweis Egyetemre kétnapos budapesti újtuk keretében augusztus 30-án. Az Európai Kardiológiai Társaság éves kongresszusáról Magyarországra érkező delegációt dr. Merkely Béla rektor fogadta, aki előadásában bemutatta az egyetemet és annak nemzetközi kapcsolatait. Utalva a Semmelweis Egyetem nemzetközi rangsorokban elért eredményeire kiemelte: rektorként egyik legfőbb célkitűzése, hogy a Semmelweis Egyetem a világ legjobb 100 felsőoktatási intézménye közé kerüljön a következő években.

7kép

A delegációt dr. Maria Paniagua de Decoud, a Dél-amerikai Kardiológusok Társaságának korábbi elnöke és dr. Javier Galeano a Paraguayi Kardiológusok Társaságának volt elnöke vezette. Dr. Maria Paniagua de Decoud röviden elmondta, hogy Paraguayban a nők esetében vezető halálok a kardiovaszkuláris betegségek, éppen ezért munkatársaival azon dolgozik, hogy felhívja a figyelmet a nőket érintő kardiovaszkuláris betegségek tüneteire, valamint azok kezelésére. A megbeszélést követően dr. Merkely Béla rektor elnökletével a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán közös szimpóziumot tartottak a delegáció tagjainak részvételével.

Vadlövő Judit, Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóság