Második alkalommal adták át a prof. dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány díjait. Dr. Karádi István ismertette, hogy a pályázat a névadó munkásságának emlékére olyan 40 év alatti orvosbiológiai kutatásokat végzők számára lett meghirdetve, akik elsősorban kardiovaszkuláris vagy anyagcsere témákban végeznek eredményes kutatómunkát. A díjazottak között 500 ezer forintot oszt ki az alapítvány. Országosan 16 pályázat érkezett a kiírásra, amelyek közül a kuratórium tagjai – titkos szavazással – 3 pályázatot díjaztak. A nyertesnek – az alapítványi díjakon kívül – az eLitmed kiadó egy 1 éves, ingyenes Lege Artis Medicinea előfizetést adományoz.

2018-ban az első díjat Koncsos Gábor, a második díjat dr. Végh Dániel, a harmadik díjat pedig dr. Garami András nyerte.

KEE
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem