Gyermeknapot rendeztek május 15-én a Semmelweis Egyetem Pető András Karának Gyakorló Óvodájában. Az óvoda, a konduktorok és a hallgatók részvételével minden évben sokszínű programmal készül a gyereknapra. Az egész napos esemény során a földszinten arcfestés, csillámtetoválás és lufihajtogatás, míg az emeleten három ugrálóvár várta a gyerekeket.

Az óvodában minden évben megtartják a gyereknapot, mert fontosnak tartják, hogy a játékos fejlesztés mellett másféle vidámságot is vigyenek az óvodások életébe – mondta el Antoni Gáborné óvodavezető. A gyermeknapi programokat pedig valószínűleg a felnőttek is pont ugyanannyira élvezték, minta a gyerekek – fogalmazott. A legnépszerűbb állomás a kosárkörhinta és a pónilovaglás volt. A PAK Gyakorló Óvoda mindennapjaiba az alábbi videóban lehet betekinteni:

Vona Zsófia
Fotó: Tatai Balázs – Semmelweis Egyetem