Az Orvosi Hetilap idei Markusovszky Lajos-emlékülésén a Semmelweis Egyetem több munkatársa is elismerésben részesült. Markusovszky-díjat ítéltek oda tizenegy publikációnak, melyek közül hat cikkben 16 szerző szerepel az egyetemről, emellett a dr. Fehér János Emlékére Alapítvány-díjat szintén két Semmelweis Egyetemhez köthető pályamunka nyerte el.

A legjobbnak ítélt tizenegy Markusovszky-díjjal kitüntetett cikk közül hat kötődik a Semmelweis Egyetemhez, az intézmény 16 munkatársa érintett szerzőként: dr. Tordai Attila (Kórélettani Intézet), dr. Masszi Tamás (III. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Decmann Ábel (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Perge Pál (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Nagy Zoltán (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Butz Henriett (MTA-SE Molekuláris Medicina Kutatócsoport), dr. Patócs Attila (MTA-SE Lendület „Örökletes endokrin daganatok” Kutatócsoport, MTA-SE Molekuláris Medicina Kutatócsoport), dr. Igaz Péter (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Bánsághi Zoltán (Radiológiai Klinika), dr. Szabó Gábor Viktor (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika, Érsebészeti Tanszék), dr. Sándor Tamás (II. Sz. Sebészeti Klinika), dr. Szabó Marcell (I. Sz. Sebészeti Klinia, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika), Kanász Noémi (Általános Orvostudományi Kar), dr. Darvas Katalin (Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika), dr. Gál János (Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika), dr. Balázs Péter (Népegészségtani Intézet).

A publikációk címe és a szerzők listája megtekinthető ide kattintva.

Az Orvosi Hetilap korábbi főszerkesztőjének emlékére alapított dr. Fehér János Emlékére Alapítvány-díjat ezúttal két pályamunka nyerte el, mindkét tanulmány szerzői a Semmelweis Egyetem munkatársai. „Az etopozid szervezeten belüli eloszlásában és metabolizmusában szerepet játszó epigenetikai hatások” (Kovács Erika Rozália, dr. Tóth Sára, dr. Erdélyi Dániel János) és a „Komplex jellegek genetikai hátterének elemzése” (Rónai Zsolt, Lippai Zoltán, Elek Zsuzsanna és Somogyi Anikó) című tanulmányok hamarosan megjelennek az Orvosi Hetilapban.

Az ünnepélyes díjátadón köszöntőt mondott dr. Oláh Éva, a Markusovszky Lajos Alapítvány Kuratóriumának elnöke és dr. Papp Zoltán professor emeritus, főszerkesztő. A Markusovszky Lajos-emlékelőadást a Markusovszky-emlékéremmel kitüntetett dr. Kiss László tartotta „A himlő elleni védőoltás magyarországi története” címmel, dr. Bálint András Ferenc, az Akadémiai Kiadó kiadási és tartalomfejlesztési vezetője pedig az Orvosi Hetilap jelenéről és jövőjéről szólt.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem