a Semmelweis Egyetem
18 óra
42 perc
37 mp

Distinguished Fellow of ERA-EDTA (FERA) címmel ismerte el Dr. Rosivall László, a Kórélettani Intézet egyetemi tanárának nefrológia területén végzett kiemelkedő szakmai, társadalmi és társasági munkásságát a European Renal Association – European Dialysis and Transplant Association (ERA-EDTA) elnöksége. Ezt a címet olyan személyek kaphatják meg, akik aktívak voltak a társaság kezdeményezéseiben és életében, valamint a nefrológiai és a hozzá kapcsolódó témák klinikai és kutatási területein.

Az elismerésről Carmine Zoccali professzor, a társaság elnöke és Ivan Rychlik professzor, titkár-kincstárnok tájékoztatta Dr. Rosivall Lászlót, aki kifejezte reményét, hogy megszolgálja az elismerést, hiszen folytatni kívánja alapító elnökként a 30 éves Magyar Vese-Alapítvány és a 25 éves Budapesti Nephrologiai Iskola tevékenységét, hogy a fejlődő országokban és a régiónkban a nefrológiai ellátás világszínvonalúvá váljék. További céljai közt szerepel a nefrológia oktatásának fejlesztése a graduális, a posztgraduális, valamint a betegek és a társadalom szintjén is.

Forrás: Dr. Rosivall László

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.