Nyusziváró húsvéti ünnepséggel, bábelőadással, arcfestéssel, kézműves programokkal, valamint ajándékokkal, csokitojással és -nyuszival is kedveskedtek a gyerekeknek húsvét alkalmából a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán március 28-án. A vidám hangulatú rendezvényen a gyerekeknek sikerült pár percre elfeledkezni betegségükről, és önfeledten szórakozhattak.

A Tűzoltó utcai klinika aulájában felállított kreatív asztalokon a gyerekek szüleikkel együtt készíthettek húsvéti dekorációkat, amit aztán haza is tudtak vinni. A kisebbeknek egy húsvéti mesét adtak elő bábokkal, a nagyobbakat arcfestéssel lepték meg. A klinika életében kiemelkedő jelentőséggel bírnak azok az események, ünnepek, amelyekkel az otthon melegét, vidámságát a kórház falai közé is megpróbáljuk becsempészni – mondta Aranyosi Gáborné intézetvezető főnővér hozzátéve, a nyuszi érkezése természetesen minden évben nagy izgalom a kicsiknek. A főnővér hangsúlyozta: fontos, hogy a gyerekek örömteli közösségi élményekhez is jussanak az olykor hónapokig elhúzódó kezelések során. A gyógyító munka fontos része a kis betegek boldogsága, élményekkel való gazdagítása, amire a húsvét egy kiváló alkalom. A hematológiai osztályt nem hagyhatják el a betegek, ezért oda önkéntes segítők vitték el a nyusziajándékokat.

Kiss-Bódi Bernadett
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem