Március 15. alkalmából Batthyány-Strattmann László-díjat és Pro Sanitate-díjat kapott az egyetem több munkatársa is a Pesti Vigadóban dr. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkártól. Az Egészségtudományi Kar Ápolástan Tanszéke pedig Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült.

Kimagasló egészségügyi szakmai tevékenysége elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjat kapott dr. Szabolcs Zoltán, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika egyetemi tanára, valamint dr. Sándor Péter, az egyetem Klinikai Kísérleti Kutató Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára. Az egészségügyi ellátás érdekében végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült dr. Hoyer Mária, az Egészségtudományi Kar tanszékvezető főiskolai docense és dr. Szombathelyi Éva, a Neurológiai Klinika klinikai szakpszichológusa. Az egészségügy területén végzett felelősségteljes, példamutató munkája elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott az Egészségtudományi Kar Ápolástan Tanszéke.

Batthyány-Strattmann László-díjban összesen 10-en, míg Pro Sanitate-díjban 13-an részesültek március 15. alkalmából. Miniszteri Elismerő Oklevelet 10 egészségügyi dolgozó és 3 intézmény, szervezeti egység kapott.

Kele Tímea
forrás: EMMI