Corvin-lánc kitüntetést vehetett át Áder János köztársasági elnöktől Dr. Sótonyi Péter rector emeritus, Széchenyi-díjas orvos, az igazságügyi orvostan neves kutatója, az MTA rendes tagja, valamint Sir George Radda, az MTA tiszteletbeli tagja, az Oxfordi Egyetem professor emeritusa, a Magyarország Barátai Alapítvány alapítója, Semmelweis Budapest Awarddal kitüntetett tudománypolitikus.

A Magyar Corvin-lánc a magyar tudomány és művészet, valamint oktatás és művelődés fellendítésében szerzett kimagasló  érdemek elismerésére szolgál, a kitüntetettek alkotják a Magyar Corvin-lánc Testületet. A köztársasági elnök Kövér László házelnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen szintén átadta a kitüntetést Huszti Péter színművésznek, dr. Maróth Miklós orientalista akadémikusnak, dr. Martonyi János korábbi külügyminiszternek, dr. Ritoók Zsigmond klasszikafilológus akadémikusnak és Melocco Miklós szobrászművésznek.

KEE
Forrás és fotó: MTI