A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Mesefal programjának keretében mesefigurákkal díszítették fel az Ortopédiai Klinika gyermekortopédiai osztályának falait. A klinika Központi Betegellátó Épületbe költözését követően az osztályvezető főnővér vette fel a kapcsolatot a Máltai Szeretetszolgálat programvezetőjével, Jakus Edinával. Az idén tavasszal indult közös munka során Jakus Edina és csapata több hétvégét töltött az osztályon, melynek minden kórtermébe kerültek mesefigurák annak érdekében, hogy a legmegnyugtatóbb és legkellemesebb környezetben és hangulatban gyógyulhassanak a beteg gyerekek. A munkában részt vettek az osztályon dolgozó nővérek is, akik pakoltak, ágyakat mozdítottak és betegeket költöztettek a munkálatoknak megfelelően.

Forrás: Ortopédiai Klinika, Gyermekortopédiai Osztály

Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem