Gumiabroncs szetteket adományozott a Semmelweis Egyetem öt autóból álló vérszállító flottájának a Bridgestone vállalat.

A gyakori igénybevétel miatt komoly megterhelésnek vannak kitéve a járművek, sürgős szállítás esetén gyakran a villamossíneken haladnak, így az abroncsok általában két szezon alatt elhasználódnak. A folyamatos vérellátás biztosítása érdekében az autóknak kifogástalan műszaki állapotban kell lenniük, amiben fontos szerepet játszanak a gumiabroncsok is – mondta Takács Zoltán. A Szolgáltatási Igazgatóság Logisztikai Osztályának vezetője hozzátette: a járművek folyamatosan róják az utakat, naponta közel 200 km-t, évente pedig mintegy 80 ezer km-t tesznek meg. A flotta három autója állandó szolgálatban van, a többi folyamatos készenlétben. Az autók mindegyike létfontosságú vérkészítményeket és laboratóriumi vérmintákat szállít a központi vérellátó és a budapesti kórházak, klinikák között.

Fotó és forrás: Bridgestone

HBO