Hetedik alkalommal rendezték meg a Cheerleading Európa-bajnokságot, melyen a Magyar All Girl Válogatott harmadik helyezést ért el. A magyarországi egyesületi tagokból összeállt csapatban a Semmelweis Egyetem cheerleader csapatának öt sportolója is ott volt: Dinnyés Izabella, Gutai Gitta, Lőrinczy-Nagy Emerencia, Ripszám Emese, Springer Csenge.

A Prágában megrendezett versenyen 24 ország 3500 sportolója vett részt. A kétnapos bajnokságon junior és senior korosztályokban összesen 7 különböző kategóriában mérették meg magukat a csapatok. A Cheerleading Szabadidősport Szövetség az idei évben három kategóriában öt egységet delegált a versenyre, köztük a Magyar All Girl Válogatottat, mely 2016 novemberében állt össze öt magyarországi egyesület tagjaiból – mondta Nagy-Kismarci Bence, az egyetemi cheerleader csapat vezetőedzője, aki hozzátette, büszke rá, hogy a válogatottban a Semmelweis Egyetem cheer sportolói is ott voltak.

HBO
Fotó: SE Cheerleaders