Az egyetem három munkatársa részesült minisztériumi elismerésben a Semmelweis Nap alkalmából. Dr. Kárpáti Sarolta Semmelweis-díjat, dr. Hangody László és dr. Gömör Béla pedig Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkártól és Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől július 3-án, a Pesti Vigadóban.

Dr. Kárpáti Sarolta, a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika egyetemi tanára, volt igazgatója az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű szakmai munkája elismeréseként vehetett át Semmelweis-díjat Balog Zoltántól.

Dr. Hangody László, a Traumatológiai Tanszék vezetője, az Uzsoki Utcai Kórház osztályvezető főorvosa, valamint dr. Gömör Béla, a III. Sz. Belgyógyászati Klinika I. Sz. Kihelyezett Részlegének egyetemi tanára és a Budai Irgalmasrendi Kórház nyugalmazott osztályvezető főorvosa pedig az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként részesült Batthyány-Strattmann László-díjban.

A Pesti Vigadóban tartott ünnepi eseményen négyen kaptak Semmelweis-díjat, valamint 19-en részesültek Batthyány-Strattmann László-, illetve Pro Sanitate díjban, továbbá miniszteri elismeréseket is átadtak a Semmelweis Nap alkalmából.

KT
Forrás: MTI