Apáczai Csere János-díjat kapott Dr. Riba Pál

Pedagógusnap alkalmából Apáczai Csere János-díjjal tüntették ki Dr. Riba Pált. A Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet egyetemi docense kiemelkedő hatású oktatási-nevelési-gyógypedagógiai munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként vehette át a díjat Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől a Zeneakadémián.

Dr. Riba Pál 1991-ben végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán, azóta a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetben dolgozik, jelenleg egyetemi docensként. Fő kutatási területei: az opioid tolerancia mechanizmusok kutatása in vivo; új típusú opioid vegyületek hatás-szerkezeti vizsgálata in vitro bioassay rendszerekben, valamint a gerincvelői opioid mechanizmusok részletesebb vizsgálata rágcsálók in vivo intrathecalis injekciózásával. 2007-ben a Magyar Felsőoktatásért Emlékplakettel ismerték el munkáját.

KT
Fotó: MTI

printNyomtatás ▲ Fel ◀ Vissza

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.