Összesen 108 első, második, harmadik és különdíjat nyertek a Semmelweis Egyetem hallgatói a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában a Pécsi Tudományegyetemen, ahol több mint 170 előadással képviseltette magát az egyetem.

Az elméleti orvostudományok egyes tagozataiban összesen 32, a klinikai orvostudományokkal kapcsolatos előadásokkal 49, az operatív orvostudományi tagozatban 9, a fogorvostudományi területen 6, az egészségtudományi témakörökben 8, a gyógyszerésztudományi kutatásokkal pedig 4 díjat szereztek az egyetem TDK-sai első, második, harmadik helyezések, valamint különdíjak formájában.

Az OTDK történetének legnagyobb létszámú rendezvényét rendezték Pécsen: három szekcióban – Humán Tudományi, Orvos- és Egészségtudományi, Művészeti- és Művészettudományi Szekció – közel 1200 hallgató mutatta be pályamunkáit az idén 650. születésnapját ünneplő Pécsi Tudományegyetemen. A XXXIII. OTDK keretében összesen 9 felsőoktatási intézményben tartották meg a 16 tudományterületi szekció tagozati üléseit 2017. március 23. és április 27. között. Magyarország legnagyobb tehetséggondozási fórumán 4900 fiatal kapott előadási lehetőséget, az egyes szekcióknak Budapest, Debrecen, Dunaújváros, Győr, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Pécs, Szeged és Veszprém adott otthont.

Az Orvos-és Egészségtudományi Szekció részletes eredményei ide kattintva, a program és az előadások kivonatai pedig az Orvosképzés folyóirat alábbi számában érhetőek el.

Keresztes Eszter
Fotó: Pécsi Tudományegyetem