A 604. helyen végzett a Semmelweis Egyetem az ankarai Middle East Technical University által összeállított University Ranking by Academic Performance (URAP) nevű friss felsőoktatási rangsorban. A tudományos publikációk mennyisége és idézettsége szerint összeállított listára összesen kilenc magyar egyetem került fel, ebből öt a legjobb 800 intézmény között szerepel.

Az ankarai egyetem munkatársai a rangsor összeállítása során 3 ezer intézményt vizsgáltak meg világszerte, a tudományos publikációk mennyisége és minősége alapján készült listán összesen 2 ezer felsőoktatási intézmény szerepel. A magyar egyetemek közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem az 586., a Semmelweis Egyetem a 604., a Debreceni Egyetem a 620., a Szegedi Tudományegyetem a 662., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 775., a Pécsi Tudományegyetem a 905., a Szent István Egyetem a 1533., a Közép-európai Egyetem az 1655., a Budapesti Corvinus Egyetem pedig az 1821. helyre került. A dobogó felső három fokán a Harvard, a University of Toronto és az Oxfordi Egyetem áll.

KEE