Az Apáthy István Alapítvány kuratóriuma az alapítványi célok megvalósítása érdekében rendszeresen pályázatot a hirdet a Semmelweis Egyetem hallgatói számára a klinikai anatómia izgalmas területeit bemutató preparátumok készítésére, előadásban prezentálására. Az idei Apáthy István Alapítvány Preparátumkészítő Pályázat díjait dr. Hermann Péter rektorhelyettes adta át.

I. helyezést ért el Kugler Csilla és Kugler Szilvia (Általános Orvostudományi Kar III. és VI. évfolyamos hallgatói, pályázat címe: Perzisztáló bal vena cava superior), II. helyezett lett Johannes Weidner és Randi Krömker (ÁOK I. éves hallgatói, pályamunka címe: Blood supply of the shoulder joint), III. helyen végzett Adam Izsak és Tamer Jbarah (ÁOK, II. évfolyam, pályamunka címe: Blood supply to palatine tonsils).

Különdíjban részesült Pap Bernát boncmester, A kéz palmáris és dorzális izmai című pályázatáért, és Beréti Kornélia boncmester Az inguinális és kismedencei nyirokcsomók kapcsolatai című munkájáért.

6kép