A Semmelweis Egyetem is bemutatta idegen nyelvű képzéskínálatát a Moszkvában és Szentpéterváron 2017. február 17-20 között megrendezett ICIEP 2017 Felsőoktatási Fórum és Vásáron. A rendezvényeken több mint tíz magyar egyetem képviselője mellett a Tempus Közalapítvány, a Magyar Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Nemzeti Kereskedőház képviselője is részt vettek.

A Tempus Közalapítvány által szervezett, pályázati úton finanszírozott magyar felsőoktatási megjelenés lehetőséget kínált az egyetemeknek, hogy ismertessék képzéseiket, ápolják a meglévő orosz kapcsolataikat, és újabb együttműködéséket alakítsanak ki, továbbá a hallgatók is feltehették kérdéseiket a fórumon és vásáron. A Semmelweis Egyetemet Kovács Marianna, a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának munkatársa képviselte, aki arról számolt be, a rendezvényen sok hallgató érdeklődött a Semmelweis Egyetem képzései iránt. Az egyetem több orosz partnerének képviselőivel is találkozott, mint például a Kursk State Medical University, I.M. Sechenov First Moscow State Medical University vagy az Ural State Medical University, akikkel a tervek szerint az intézmény a jövőben újabb megállapodások révén kívánja szorosabbra fűzni a kapcsolatokat.

Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága