Több mint háromszáz hallgató méri össze a tudását 35 szekcióban az egyetem 2017-es Orvos-, Fogorvos- és Gyógyszerésztudományi Diákköri Konferenciáján február 8-10-ig a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben. Idén is tartanak nemzetközi konferenciát a TDK keretében, amire tíz egyetemről érkeznek hallgatók, összesen ötven előadással.

Az ünnepélyes megnyitón adják át a Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő, a Semmelweis Egyetem Kiváló Diákköröse és a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákkörének Kiemelt Támogatója díjakat, valamint a 2016-os elsőszerzős publikációkért járó elismeréseket.

A konferenciára 344 előadást küldtek be, aminek 99 százalékát elfogadta a szakmai zsűri.
A kiemelt előadást dr. Kempler Péter, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára tartja „Neuropathia diabetica: a kardiovaszkuláris betegségek bűvös kristálygömbje” címmel.

Tóth-Szabó Szilvia
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem