RS51021_KA-20160708-IMG_5040-scrA magyar orvosok top 100-as listáján jelentős arányban vannak jelen a Semmelweis Egyetem munkatársai, a száz legjobbak tartott orvos közül 25-en dolgoznak az intézményben. A Haszon magazin által készített lista egyedi módon nem a páciensek, hanem a szakma ajánlásával készült – állítják a szerkesztők. A lap munkatársai több tucat szakorvost, kórházigazgatót, intézetvezetőt, orvosigazgatót, valamint az Egészségügyi Szakmai Kollégium munkatársait kérdezték meg, hogy kik azok, akiket az adott szakterületeken a leginkább meghatározó személyeknek tartanak.

A 100 legkiválóbb magyar orvost különböző szakterületek szerint csoportosítva gyűjtötte össze a lap. Így többek között belgyógyászok, urológusok, nőgyógyászok, gyermekorvosok, sebészek, bőrgyógyászok és allergológusok is szerepelnek a listán. Az adott szakterületeken belül nincsen rangsor.

A listán szereplő Semmelweises orvosok:

• Dr. Banczerowski Péter idegsebész – egyetemi docens, tanszékvezető (Idegsebészeti Tanszék)
  • Dr. Kupcsulik Péter sebész, gasztroenterológus – egyetemi tanár
    (I. Sz. Sebészeti Klinika)
  • Dr. Entz László érsebész – egyetemi tanár (Érsebészeti Tanszék)
  • Dr. Szabolcs Zoltán szívsebész – egyetemi tanár (Szívsebészeti Tanszék)
  • Dr. Masszi Tamás belgyógyász, hematológus – egyetemi tanár, igazgató
    (III. Sz. Belgyógyászati Klinika)
  • Dr. Szendrői Miklós patológus és ortopédsebész szakorvos – egyetemi tanár, igazgató (Ortopédiai Klinika)
  • Dr. Gellér László belgyógyász, kardiológus – egyetemi docens, tanszékvezető-helyettes (Kardiológiai Tanszék)
  • Dr. Karádi István belgyógyász – egyetemi tanár (III. Sz. Belgyógyászati Klinika)
  • Dr. Somogyi Anikó belgyógyász-endokrinológus, klinikai farmakológus – egyetemi tanár (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)