A II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika három onkológiai osztályán (neuroonkológia, onkológia, hematológia) fekvő, 14 év alatti gyerekek festményeit és meséit állították ki a Corvin Plázában. A kiállítást Kárász Eszter bohócdoktor, énekes, színész nyitotta meg.

A művészetterápia és a pszichodráma módszereit vegyítő Festménymesék program három évvel ezelőtt indult el, a klinikán ápolt gyerekeknek hetente tartanak foglalkozásokat. A programban a gyerekek klasszikus festményekből kiindulva közösen írnak mesét, amit eljátszanak, majd az átélt élményeket le is festik, így megtalálhatják, hogy melyik önkifejezési mód áll hozzájuk közelebb. A művészetterápiás foglakozást a Játszóház Alapítvány valósítja meg a MOL Gyermekgyógyító program keretein belül, a programot Soós Dóra pszichodramatista, Marton Vera művészetterapeuta és Erős Nikoletta szupervízor tartják.

PP
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem