Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Elismerő Oklevéllel tüntette ki a Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszék munkacsoportját. Az Egészségtudományi Kar Alkalmazott Egészségtudományi Intézetéhez tartozó tanszék munkacsoportja a dietetikusok és táplálkozástudományi szakemberek érdekében végzett kiemelkedő oktatási és kutatási munkássága elismeréseként vehette át az oklevelet.

A munkacsoport tagjai: dr. Tátrai-Németh Katalin tanszékvezető főiskolai tanár, dr. Varga Zsuzsa főiskolai tanár, Veresné dr. Bálint Márta főiskolai tanár, dr. Horváth Zoltánné docens, dr. Pálfi Erzsébet docens, dr. Benedek Csilla adjunktus, dr. Bíró Lajos adjunktus, dr. Lichthammer Adrienn adjunktus, dr. Mák Erzsébet adjunktus, dr. Ábel Tatjána tanársegéd, Csajbók Róbertné tanársegéd, Tóth Tímea tanársegéd, Molnár Szilvia tanársegéd, Orbán Csaba tanársegéd, Galló Nóra mestertanár, Ipsicsné Popelyás Anna mestertanár, Marosi Istvánné tankonyhavezető, Németh Andrea ügyintéző, Sütő Ágnes laboratóriumi asszisztens, Szabóné Rausz Adrienn oktatásszervező, Pócsi Lajosné tankonyhai kisegítő.

A díjat dr. Mészáros János, az Egészségügyért Felelős Államtitkárság helyettes államtitkára adta át a 25 éves Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) Jubileumi Konferenciáján.

Az MDOSZ alapítása dr. Gaál Jánosné nyugalmazott főiskolai docens nevéhez kötődik, a működésében pedig megalakulása óta aktívan részt vesznek a Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszék dolgozói, volt és jelenlegi hallgatói. Az 1991-ben alakult, közel 1300 főt számláló szervezetet elsősorban főiskolát végzett dietetikusok, egyetemet végzett táplálkozástudományi szakemberek, a tanszék hallgatói, illetve pártoló tagként jogi személyek alkotják.

A 25 éves évforduló alkalmából rendezett ünnepi konferencián további elismeréseket is átadtak, összesen negyven dietetikus, volt hallgató és oktató részesült kitüntetésben. Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át az ETK részéről dr. Barna Mária nyugalmazott tanszékvezető főiskolai tanár, professzor emerita és Dr. Biró György nyugalmazott egyetemi tanár, címzetes egyetemi docens. Pro Sanitate-díjat kapott dr. Gaál Jánosné, nyugalmazott főiskolai docens.

Egészségtudományi Kar
Fotó: Vörös Szilárd