Közalkalmazotti Tanács választás kezdődik május 17-én a Semmelweis Egyetemen és három napig tart. A Semmelweis Egyetemen idén tavasszal lejár a Közalkalmazotti Tanács (KAT) öt éves mandátuma, ezért kell választást tartani. Idén első alkalommal munkavédelmi képviselő választásra is sor kerül.

Az egyetem minden szervezeti egysége saját szavazóurnában tudja leadni a voksokat.
A szavazólapon 19 név szerepel, közülük kell 13-at kiválasztani (ha valaki ennél többet jelöl be, akkor a szavazólapja érvénytelen).

A szavazólapot úgy kell bedobni az urnába, hogy ne legyen összehajtva. Ha valaki mégis összehajtja, akkor az elektronikus feldolgozásnál előfordulhat, hogy a szavazólapot érvénytelennek érzékeli a számítógép.
A szavazás akkor érvényes, ha a közalkalmazottak ötven százaléka plusz egy fő szavaz.
A jelöltek listája az alábbi linken olvasható.  Az egyéni jelöltek közösségének a plakátja itt, a Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség jelöltjeinek a plakátja pedig itt érhető el.

Tóth-Szabó Szilvia