A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciának ünnepi záróülését tartotta az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében, melyen több Semmelweises hallgatót és oktatót is díjaztak. A rendezvényen a legkiemelkedőbb eredményeket elérő 47 fiatal diáktudós, illetve a tudományos diákköri tevékenységet elkötelezetten és eredményesen támogató 54 oktató, kutató munkáját ismerte el az OTDT.

RS39513_KA-20151119-IMG_3599-scrPro Scientia emlékérmet vehetett dr. Lovász Lászlótól, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől Kellermayer Dalma (témavezető dr. Radovits Tamás) és Kolossváry Márton (témavezető dr. Maurovich-Horvat Pál). Mestertanári elismerést kapott dr. Mócsai Attila egyetemi tanár (Élettani Intézet) dr. Szökő Éva egyetemi tanár (Gyógyszerhatástani Intézet) és dr. Szőke Éva egyetemi tanár, a díjat dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár adta át.

RS39518_KA-20151119-IMG_3585-scrDr. Merkely Béla klinikai rektorhelyettes az XXXII. OTDK Orvos és Egészségtudományi Szekciójának ügyvezető elnökeként köszönő oklevelet vehetett át. A szekciónak 2015-ben a Semmelweis Egyetem adott otthont.

Az idei OTDK szekcióülésein nagyjából tizenötezren vettek részt. A 16 tudományterületi szekció 525 tagozatában 4602 pályamunkát és alkotást mutattak be, amelyek közül 1499 ért el minősített első, második vagy harmadik helyezést.

Tóth-Szabó Szilvia
Fotó: Kovács Attila