A Semmelweis emlékszimpózium keretében adta át a Pro Universitate Díj ezüst fokozatát dr. Iffy László szülész-nőgyógyász professzornak, a New Jersey University of Medicine and Dentistry professor emeritusának csodálatra méltó és követendő életművének elismeréseként dr. Szél Ágoston. A rektor a laudációban kiemelte: dr. Iffy László figyelemre méltó pályája számos szállal kötődik a Semmelweis Egyetemhez. Orvosi diplomáját a Budapesti Orvostudományi Egyetemen szerezte 1949-ben, az egyetem „honoris causa” díszdoktori elismerését 1993-ban vehetett át. 2005-ben az I. Sz. és II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikától Semmelweis-Tauffer Emlékéremben részesült. „Magyar orvos a nagyvilágban” című könyve a Semmelweis Kiadó gondozásában jelent meg, a könyv bemutatóját az egyetem szervezte 2012-ben. A professzor egész életében büszke volt gyökereire, a magyarságára, és folyamatosan kapcsolatokat ápolt a magyar szülészettel, különösen a Semmelweis Egyetem I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájával. Sok fiatal kollégát fogadott és tanított amerikai klinikáján, és anyagilag bőkezűen támogatta a magyar kollégák külföldi szerepléseit.

Mindezek mellett dr. Iffy László igazi misszionáriusként hirdette Semmelweis tanait a nagyvilágban, az aszepszis ma is megkérdőjelezhetetlen fontosságát. Ahol megjelent és vezető szülészeti beosztást kapott, bevezetett protokolljainak és rendszabályainak köszönhetően zuhant az anyai mortalitás és morbiditás. Az általa az Egyesült Államokban elindított „Ignatz Semmelweis Szemináriumok” nagy szerepet játszottak a nagy magyar szülész életművének és tanainak terjesztésében és elismertetésében.

Dobozi Pálma