RS17646_KA-20140528-IMG_4837-jenei-andras-80-szuletesnap-scrÁtadták az MTA tudományos díjait a Magyar Tudomány Ünnepe szegedi nyitóelőadásán. A Semmelweis Egyetemről Eötvös József-koszorúval tüntették ki kiemelkedő tudományos életművének elismeréseként dr. Jeney Andrást. A Semmelweis Egyetem I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetének professor emeritusát több daganatgátló gyógyszer hatásmódjának megértését és újabb hatóanyagok tervezését elősegítő kísérleti onkológiai kutatásaiért, valamint az 5-etil-2’-dezoxiuridin és az 5-fluorouracil kombinációnak a daganatok terápiájába történő bevezetésére tett javaslatáért díjazták.

iso-8859-2Bruckner Gyozodij oklevele_1A Richter Gedeon Nyrt. és a Magyar Tudományos Akadémia által alapított Bruckner Győző-díjat dr. Kéri György, az Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézet kutatóprofesszora, az MTA-SE Patobiokémiai Kutatócsoport vezetője vehette át az ünnepségen a kinázgátlók és jelátviteli terápia fejlesztése területén elért kiemelkedő eredményeiért.

A rendezvényről szóló beszámoló és a díjazottak teljes listája az MTA honlapján megtekinthető.

DP

Forrás, nyitókép: mta.hu