RS38042_TZ_20151108_055-scrKözel ötszázan indultak el az idei Tudás Útja futóversenyen, melyen választani lehetett a 6 km-es Akadémiai táv, illetve a 21,1 km-es – egyetemek, főiskolák és a Magyar Tudományos Akadémia épülete előtt elhaladó – félmaratoni táv között. Csapatban harmadik lett az egyetem, Beták Bence pedig megszerezte a MEFOB ezüstérmét.

A rajtvonal előtt – a Nagyvárad téri Elméleti Tömbnél – dr. Szél Ágoston rektor köszöntötte a résztvevőket és arról beszélt, hogy az elmúlt évek során az egyetem égisze alatt zajló eseményen sok hallgató, oktató és egyetemi dolgozó mérhette már össze tudását a sportban is.

RS38047_TZ_20151108_087-scrA rövidebb, akadémiai távot a férfi egyéniben Lipták Gábor nyerte meg 21:30 perces eredménnyel. Második lett Bolvári Ferdinánd Máté, az ELTE hallgatója (22:57), harmadik Matényi Márton (23.50-es) időeredménnyel. A női mezőnyben Hornyák Anna végzett az első helyen (23.46). Második lett Makrai Zsuzsanna (25:39), harmadik helyen pedig Szabó Krisztina, az Óbudai Egyetem hallgatója (25:26) zárt.

A félmaratoni távon a férfiaknál Burucs Ferenc (1:10:44) hódította el az aranyérmet. Őt követte Kuncz Gábor (1:15:49), a harmadik pedig Makár László (1:16:22) lett. A nőknél elsőként Korompay-Turóczi Réka (1:33:23) futott be, Balázs Elizé (1:34:48) lett az ezüst, mögötte Szunyog Erika (1:40:16) ért be bronzérmesként.

RS38060_TZ_20151108_169-scrIdén a MEFOB aranyérem a férfiaknál Balogh Bence (1:14:34), az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója nyakába került. Beták Bence a Semmelweis Egyetemről (1:16: 30) ezüstérmes lett, míg a dobogó harmadik fokára a Szegedi Tudományegyetemről  Simon Péter (1:17:28) lépett fel. A hallgatók körében a nőknél Pap Csilla (EKF) szakította át a célvonalat elsőként. Őt a PTE-ről érkező Kodzsalgogov Zsaklin követte, harmadikként ért célba Molnár Enikő (BME) (1:35:48) ért célba.

Csapatban a MEFOB-ot ez évben az SZTE-n tanuló hallgatók nyerték meg. Második helyen zártak az EKF hallgatói, a harmadik helyet pedig a Semmelweis Egyetem diákjai szerezték meg időeredményükkel.