Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban.

RS29766__ZZS4824-scrA Semmelweis Egyetemről Magyar Érdemrend Középkereszt a csillaggal polgári tagozat kitüntetést vehetett át példamutató, áldozatos tevékenysége elismeréseként dr. Perner Ferenc, Széchenyi-díjas sebész, a Transzplantációs és Sebészeti Klinika professor emeritusa.

Kimagasló szakmai munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Poór Gyula, az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet főigazgatója, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanára.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Tóth Gábor, a kémiai tudomány doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanára.

DP

Forrás: kormany.hu