Heti rendszerességgel tesz közzé mostantól Semmelweis Ignáccal kapcsolatos információkat, adatokat, különleges dokumentumokat honlapján a Központi Könyvtár, mely így kíván megemlékezni az idei Semmelweis-emlékévről. A sorozat ma indult, elsőként a Központi Könyvtár által őrzött legrégebbi kiadású Semmelweisről szóló könyvről láthatók felvételek; a könyv címe: Hegar, Alfred: Ignaz Philipp Semmelweis. Sein Lehre, zugleichein Beitrag zur Lehre der fieberhaften Wundkrankheiten. freiburg-Tübingen, 1882.

RS33431_KA-20150716-SI-kézirat_fekvő-scrA Semmelweis Egyetem Központi Könyvtára több Semmelweis Ignác által írt, illetve róla szóló könyvet őriz, valamint kisebb adatgyűjteménnyel is rendelkezik Semmelweis életével, munkásságával kapcsolatban. Találhatók a könyvtárban Semmelweis által írt folyóiratcikkek, illetve egy eredeti kézirat is, melyből szintén láthatók majd részletek a könyvtár honlapján.

A sorozat második részeként megjelent cikk erre a linkre kattintva érhető el.

Dobozi Pálma
Fotó: Központi Könyvtár