Két Semmelweises hallgató részvételével hatodik helyen végzett a magyar vízilabda csapat a Dél-Koreában, Gwangjuban megrendezett Nyári Universiadén.

IMG_0408A felsőoktatásban résztvevő intézmények versenyén közel 170 fős magyar csapat indult. A Semmelweis Egyetemről Farkas Kata (ETK) és Kele Nikolett (ETK) a vízilabda csapat tagjaiként, míg Gyürkés Viktória (ETK) atlétaként a 3000 méteres akadályfutásban nevezett a megmérettetésre. A vízilabda csapatban a Semmelweis mellett a Szegedi Tudományegyetem, a Testnevelési Egyetem, a Gábor Dénes Főiskola, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Hartwick College, a Dunaújvárosi Főiskola és az Eszterházy Károly Főiskola hallgatói is részt vettek.

A 28. Nyári Universiadén közel 160 ország majd 12 ezer, felsőoktatásban tanuló élsportolója versenyzett 13 sportágban július 3. és 14 között.

Nemes-Mozer Mária