RS20849_KA-20140717-IMG_6769-hallgato-scrIsmét elkészítette a londoni székhelyű Times Higher Education a feltörekvő gazdaságú és a BRICS államok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrika) felsőoktatási intézményeinek összehasonlítását. A “The BRICS and Emerging Economies Rankings 2015” elnevezésű, 100 intézményt listázó egyetemi rangsorra 2015-ben két magyar egyetem került fel. A Semmelweis Egyetem – öt helyet javítva – az 55. a listán, míg a Debreceni Egyetem a 67.

A rangsor összeállításához öt fő területen 13 szempont alapján hasonlították össze a felsőoktatási intézményeket. Vizsgálták az oktatási környezetet, a kutatást, a nemzetközi orientációt (külföldi hallgatók, oktatók aránya, nemzetközi együttműködésben születő publikációk), az idézettséget és az ipari bevételeket (innováció).

A lista első és második helyén két kínai egyetem (Peking University, Tsinghua University), a harmadik helyen pedig a török Middle East Technical University áll.

Dobozi Pálma
Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem