IMGP2685 Gyürkés ViktóriaA Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség ünnepi közgyűlésén fogadalmat tettek a július 3-án kezdődő XXVIII. Nyári Universiadéra induló, közel 170 fős magyar csapat sportolói, köztük három Semmelweises hallgató. Farkas Kata (ETK) és Kele Nikolett (ETK) a vízilabda csapat tagjai, Gyürkés Viktória (ETK) atléta, a 3000 méteres akadályfutásban indul.

Az Universiadé Dél-Koreában, Gwangjuban lesz, ahová közel 170 fős magyar csapat utazik. A sportolók fogadalmukban többek között ígéretet tettek arra, hogy becsületesen, töretlen akarattal, legjobb tudásuk szerint, a fair play szellemében készülnek az Universiádéra és mindent megtesznek azért, hogy a világ egyik legnagyobb seregszemléjén eredményesen képviseljék Magyarországot.

A XXVIII Nyári Universiadén 150-160 ország 10-12 ezer felsőoktatásban tanuló élsportolója vesz részt. Várhatóan 13 sportágban versenyeznek magyar hallgatók. A szakemberek 13-15 érem megszerzését remélik a csapattól.

universiade-mti

Az ünnepi közgyűlésén az egyetemi, főiskolai hallgatók közül a felsőoktatás sportéletének fejlesztésért öt hallgató részesült elismerésben, köztük Jancsó Máté, a Semmelweis Egyetem ÁOK hallgatója.

Tóth-Szabó Szilvia