Az egyetem minden karáról érkeztek hallgatók az oktatási szünnapon rendezett egyetemi sportnapra, amelynek idén is a Zágrábi úti Sporttelep adott helyet. A rossz időjárás ellenére az eseményen mintegy 450 hallgató vett részt, akik labdarúgásban, röplabdában, kosárlabdában, floorballban és asztaliteniszben mérhették össze tudásukat.

A legnépszerűbbnek idén a bubbleball bizonyult, ami első alkalommal volt elérhető a sportnapon, de a szervezők igyekeznek ezzel is hagyományt teremteni, hogy a mozgás mellett a szórakozás, a nevetés is teret kapjon. A Hallgatói Önkormányzat által szervezett sportnap célja a mozgás népszerűsítése, valamint a különböző országokból érkezett hallgatók közötti kapcsolat építése. Nem titkolt cél emellett a hallgatói élet felpezsdítése és a közösséget építő lehetőségek bővítése is.

DP
Forrás: Hallgatói Önkormányzat