15 új taggal bővült az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (European Academy of Science and Arts). A tagságról szóló oklevelet a Salzburgban ünnepi plenáris ülés keretében adták át. A 15 új tag között van dr. Kiss István, a II. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára, dr. Merkely Béla, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója, dr. Poór Gyula, az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet (ORFI) főigazgatója illetve Dr. Prohászka Zoltán, a III. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára.

Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémiát 1990-ben alapították Salzburgban. Jelenleg több mint 1400 tagja van, köztük XVI. Benedek pápa és 28 Nobel-díjas.
Az akadémia a következő tudományágak szerinti csoportból áll: bölcsészettudomány, orvostudomány, művészettudomány, természettudomány, társadalom-, jog- és közgazdaságtudomány, műszaki és környezettudomány és világvallások.

Tóth-Szabó Szilvia