RS28420_KA-20150217-IMG_5528-jegfarsang-scrIdén is hajnalig korcsolyázhattak a hallgatók a Jégfarsangon, amit hagyományosan a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzata (HÖK) szervezett a külföldi hallgatókat képviselő International Student Association of Semmelweis (ISAS) közreműködésével, immár 13. alkalommal.

A szervezők beszámolója szerint az egyetem valamennyi karáról érkeztek hallgatók a Városligeti Műjégpályára, de az Általános Orvostudományi Kart képviselték a legtöbben. A külföldi hallgatók közül pedig a német nyelvű képzésben résztvevők között bizonyult a legnépszerűbbnek az éjszakai korcsolyázás.

RS28442_KA-20150217-IMG_5393-jegfarsang-scrAz egyéni és csoportos jelmezversenyen indulók közül Szent Patrik és pingvinje, a Jelzőlámpa, a Meglepetés, valamint a Hóemberek maskarája nyerte el leginkább a zsűri tetszését, így ők a márciusi Semmelweis Karneválra nyertek páros belépőt.

Mozer Mária

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem