11 felsőoktatási intézmény válogatott csapata, összesen több mint 180 hallgató versengett a III. Magyar Egyetemi-Főiskolai Vízilabda-bajnokság első fordulóján. A Kondorosi úti Nyéki Imre uszodában megrendezett kétnapos bajnokságra mintegy 800-an mentek ki szurkolni. A bírók között olimpikonok is voltak: dr. Faragó Tamás, dr. Steinmetz Ádám és id. Kenéz György. A Semmelweis Egyetem csapata két mérkőzést vívott, egyet elvesztett, egyet megnyert.

Semmelweis Egyetem - Szegedi EgyetemA bajnokság rendezője a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség, valamint a Semmelweis Egyetem Vízilabda Klub Sportegyesület Szervezőbizottsága, melynek elnöke dr. Merkely Béla, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója, aki a vasárnapi mérkőzésen játékosként is részt vett. Védnökök: dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora, dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke és dr. Faragó Tamás olimpiai-, világ- és Európa-bajnok.

A csoportmeccsek április 11-12-én folytatódnak.

Dobozi Pálma
Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem

A III. Magyar Egyetemi-Főiskolai Vízilabda-bajnokság első fordulójának eredményei:

BKF-BME: 8-15
Károli-Debrecen 11-17