RS13055_KA-20120911-IMG_1120-scrÚjra lehet rezidens ösztöndíjakra pályázni: a szakorvosjelöltek, mint a korábbi években is, a Markusovszky ösztöndíjra pályázhatnak, míg a kórházi-klinikai területen dolgozó szakgyógyszerész-jelöltek számára a Than Károly ösztöndíj biztosít lehetőséget. Az ösztöndíjas szakorvos és szakgyógyszerész-jelöltek havonta nettó 100 ezer forint juttatásban részesülhetnek. A kiírt ösztöndíjak elnyerésének feltételéül a jelentkezők vállalniuk kell, hogy a szakvizsgát követően az ösztöndíj folyósításának megfelelő ideig Magyarországon dolgoznak majd és nem fogadnak el hálapénzt.

A betöltetlen házi gyermekorvosi körzetek betöltését szolgáló Méhes Károly ösztöndíjat elnyerő gyermekszakorvos-jelöltek, valamint a Gábor Aurél ösztöndíjas sürgősségi szakorvosjelöltek havi 200 ezer forint ösztöndíjat kaphatnak.

A részletes pályázati feltételek az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal honlapján (www.eekh.hu) érhetőek el.

Tóth-Szabó Szilvia

Fotók: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem