RS26456_KA-20150107-IMG_9754--scrSzámos ritka, védett madárfaj fordul meg nap mint nap az Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézet udvarán, a színes látogatókat az intézet munkatársai etetik. Az Üllői úti helyszínt már kora reggeltől kék és széncinegék, meggyvágók, vörösbegyek, ökörszemek, házi és mezei verebek, zöldikék, feketerigók, őszapók, csúszkák, tengelicek, szajkók, örvös galambok keresik fel, de láttak már harkályt, sőt karvalyt is a leselejtezett kocsira és a madáretetőkbe szórt magok környékén.

RS26449_KA-20150107-IMG_9774--scr (1)Egy az intézet közelében dolgozó elkötelezett madárbarát kezdte etetni a környékbeli madarakat. Ő figyelt fel ugyanis arra, hogy – vélhetően az Orczy-kert közelsége miatt – számtalan madárfaj látogat át az Üllői út másik oldalára, így a mi intézetünk udvarán is rendszeresen vendégeskednek – idézte fel honlapunknak dr. Dósa Ágnes igazgatóhelyettes. Elmondása szerint bár először a madárbarát kérésére helyeztek ki etetőt az udvar egyik félreeső, csendes részén, mostanra az intézet munkatársai annyira megszerették az éneklő látogatókat, hogy ősztől tavaszig ők is etetnek, itatásukról pedig egész évben gondoskodnak.

Mozer Mária

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem