pic1375Idén ötven éves a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet emeritus professzora, dr. Knoll József vezetésével kifejlesztett deprenyl nevű gyógyszerhatóanyag, mely mára a világ több mint 60 országában forgalomban van. A deprenyl a Parkinson-kórban és depresszióban szenvedő betegek millióinak tette és teszi könnyebbé életét. Az elmúlt fél évszázadban emellett bizonyították azt is, hogy egyebek mellett energetizáló hatása van az agyra, javítja a fizikai és a kognitív képességeket.

Dr. Knoll József 1949 óta dolgozik a Semmelweis Egyetem Gyógyszertani (ma Farma­kológiai és Farmakoterápiás) Intézetében, melynek 1962-től 1992-ig tanszékvezetője volt, jelenleg profes­sor eme­ritusa.

A deprenyl születésnapját világszerte ünnepli a tudományos élet és a gyógyszeripar.

Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet