RS25948_KA-20141205-IMG_9113-mikulas-ii-es-gyerekklinika-scrA II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika betegeit az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tűzoltó Mikulása és két krampusza látogatta meg, akik egy tűzoltóautó kosaras emelőjéről léptek be a klinika egyik emeleti ablakán.

A gyerekek felmászhattak a tűzoltóautóra, majd a Napvirág Zenekar zenés-táncos műsorán vehettek részt, a közös éneklés után pedig Tomi bohóc hajtogatott mindenkinek lufi figurát. A Mikulás és segítői az intenzív osztályon és az onkológián is látogatást tettek, így a gyümölccsel és édességgel teli ajándékcsomagok végül a klinika valamennyi betegéhez eljutottak.

RS25960_KA-20141205-IMG_9157-mikulas-ii-es-gyerekklinika-scrA katasztrófavédelem munkatársai nem csak a gyerekeket örvendeztették meg: a Tűzoltó utcai klinikának légzésfigyelő berendezést és négy ambuballont is vásároltak.

Mozer Mária

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem