Rendkívüli szenátusi ülésen módosították a Semmelweis Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzatát (SzMSz).

RS11439__ZZS1356-scrA módosítást a Testnevelési és Sporttudományi Kar leválása tette szükségessé, de az ülésen jelentős szótöbbséggel – köztük a Hallgatói Önkormányzatot (HÖK) képviselő hallgatók többségének támogatásával – elfogadták az idegen nyelven tanuló hallgatók szavazati jogon alapuló szenátusi képviseletét is. Eddig a szenátusi HÖK képviseletbe nem került be angol vagy német nyelven tanuló hallgató.

További fontos eredmény, hogy a módosított SzMSz a kari alapon szerveződő oktatói szenátusi képviselethez hasonlóan szabályozza a hallgatói kari képviselet elvét is. A határozat rendelkezik arról is, hogy a szenátusi tagság, illetve az azzal járó jogok és kötelezettségek ezentúl az oktatókhoz hasonlóan a hallgatók esetében sem ruházhatóak át. Ezzel a Semmelweis Egyetemen az autonómia szellemiségének megfelelően valamennyi egyetemi polgár, így a hallgatók és az oktatók képviselete is azonos módon intézményesítődött.

Fotó (illusztráció): Kovács Attila, Semmelweis Egyetem