Forrás: Christian Flemming/Lindau Nobel Laureate Meetings – Nature

Interjút készített Jules Hoffmann Nobel-díjas professzorral dr. Tárnoki Ádám és dr. Tárnoki Dávid, a Semmelweis Egyetem Radiológiai és Onkoterápiás Klinikájának két kutatója a Nature magazin felkérésére. Az interjú a lindaui Nobel-díjas Találkozón készült, melyről korábban már beszámoltunk. Jules Hoffmann 2011-ben megosztva kapta meg a fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat az adaptív immunitás terén elért eredményei elismeréseképpen.

Dr. Karlinger Kinga elmondta: előzetes válogató után telefonmegbeszélés, majd személyes találkozás előzte meg a döntést, hogy ki készíthet interjút a világhírű tudóssal. Az sem volt mindegy, hogy jelölteknek milyen a szociális viselkedése, a kapcsolatteremtő képessége, illetve a szakmai felkészültsége. Véleménye szerint a Semmelweis Egyetemen dolgozó ikerpár nagyon jól felkészült az interjúra, amely jó hangulatú és emberi volt.

Az interjú az alábbi linken érhető el:  http://www.nature.com/nature/journal/v514/n7522_supp/full/514S5a.html

Tóth-Szabó Szilvia